Агент против пукање

Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Агент против пукање со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Ние си имаме свој фабрика, и да го прифатат OEM цел, професионално производство персонал кој ќе се грижи за вашиот

Агент против пукање

и бидете сигурни дека ќе се постигне највисок квалитет на располагање за овој производ.
  • Агент против пукање - CL-601
Агент против пукање
модел - CL-601
Агент за превенција на сплит од предиво
CL-601
1.Природа:
Изглед:про transparentирна течност
Јонијалност:не-јонски
PH вредност:6.7~7.3
Состојки:Силикатен колоиден раствор

2.Главна цел:
Овој агент CL-601 е одличен специјален додаток за спречување на разделување на предиво внимателно развиен од нашата компанија.Главно се користи за спречување на човекот-направени влакна од пукање и ја подобруваат постојаноста на предиво од свила или влакна.Овој агенс може да се користи во комбинација со други адитиви за да се зголеми степенот на промени во квалитетот на предивото.Нејзината најголема карактеристика е да го подобри квалитетот на предивото и материјалот од влакна и да го зголеми чувството за вредност.

3.Употреба:
Дозата е 2.5~5%според категоријата.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Агент против пукање, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пукање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Агент против пукање, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пукање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Агент против пукање, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пукање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Агент против пукање, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пукање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings