Агент против брчки

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Агент против брчки Производителот, набавувачот и извозник, и ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM услуга се добредојдени.
Постигнување на висок задоволството на клиентите е секогаш наш врвен приоритет, Гордееме на одржување на ниска цена и правење добри можности за соработка на располагање за

Агент против брчки

.
  • Агент против брчки - CL-901
Агент против брчки
модел - CL-901
Анти-агенс за брчки
CL-901
1.Природа:
Изглед:беж течност
PH вредност:5.5~6.5
Јонијалност:не-јонски
Состав:МАСНА КИСЕЛИНА СУЛФОНАТА

2.Главна цел:
Овој агент(CL-901)е одличен производ развиен за спречување на брчки при рафинирање или боење на висока и ниска температура.Овој агенс е погоден за пред-операции за позиционирање,операции за боење или пост-операции за обработка на разни мешавини од обични ткаени или плетени ткаенини, како што се волнени целулозни влакна,најлон,Т./В.,Т./Р.,и Теторон.Бидете применливи.

3.Карактеристики:
  • Употребата на овој агенс може да спречи брчки да се третираат на јаже-како начин за време на претходна обработка на влакна,операции на боење или сапунирање.
  • Овој агенс може да се обои на висока температура од 135̊C со добра стабилност,и нема да има дамки нафта.
  • Овој агент нема-својства на пенење.
  • Овој агенс сè уште има стабилизирачки ефект против присуството на тврда вода,органски киселини или големи количини сол(100гр/л,или 80гр/la Глаубер’сол).
  • Овој агенс е поефикасен за Т./Ц и С./П крпи кои се најмногу склони кон брчки или траги од вода при боење.
4.Употреба:
Тежината на секој двор од ткаенина е околу 0.5~2%под 300гр,а тежината е поголема од 300g е 1.5~3%

5.Работи на кои им треба внимание:
  • Овој агенс е специјален анјонски производ и не е погоден за солени органски бои или катјонски адитиви.
  • Овој агенс не е погоден за катјонско боење од 100%акрилни ткаенини,но може да се користи за боење на акрилни мешани ткаенини.Потребно е само да се додаде превентивно средство за врнежи и количината на апликација не треба да надминува 2 g/л,во спротивно тоа ќе забави боење на бојата. .
  • Освен катјонско боење и катјонски помошни средства не се применуваат,други бои и помошни средства(вклучувајќи агенти за водење на бои)имаат добра компатибилност.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-901
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против брчки, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против брчки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-909
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против брчки, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против брчки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-908
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против брчки, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против брчки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против брчки, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против брчки производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-900
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings