Агент против пилинг

Ние сме целосно интегрирана Taiwan производител и извозник, добавувачот Агент против пилинг. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи на

Агент против пилинг

се продава добро во домашните и странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме Дон т двоумете да контактирате со нас. Ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите потреби.
  • Агент против пилинг - CL-506
Агент против пилинг
модел - CL-506
Анти-агент за пилинг
CL-506
1.Природа:
Изглед:беж течност
Јонијалност:Слаба позитивна
PH вредност:5~6.5
Состав на група:прецизен полимер

2.Карактеристики:
1.Анти-агентот за пилинг е изработен од прецизен високомолекуларен полимер,што може да го подобри ефектот на пената врз сите видови ткаенини што можат да се размахат.
2.Има добра растворливост со општа смола.
3.Доброто чувство на рака и постојаноста на бојата нема да влијаат.Степенот на пожолтување е низок.

3.Препорачана употреба:
Течен сооднос 0.5%~3%
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Агент против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings