Хемикалии против пилинг

Нашите Хемикалии против пилинг главно се доставени, произведени и извезуваат во целиот свет, кои биле во голема мера ужива популарност, бидејќи на нашиот добар квалитет и поволни price.We преземе голема гордост во обработка цел на нашите клиенти на распоред и ефикасност во целиот world.Also, ние го задржи подобрување на себе и продолжи да им помогне на нашите клиенти кои се од дома и во странство за да се постигне поуспешна. ОЕМ и специјални дизајни се добредојдени каталози се исто така available.Please стапите во контакт со нас за професионална трговски услуги.
Нашите добро опремени објекти и одлична контрола на квалитетот во сите фази на

Хемикалии против пилинг

ни овозможува да се гарантира целосна клиент? И задоволство.
  • Хемикалии против пилинг - CL-506
Хемикалии против пилинг
модел - CL-506
Анти-агент за пилинг
CL-506
1.Природа:
Изглед:беж течност
Јонијалност:Слаба позитивна
PH вредност:5~6.5
Состав на група:прецизен полимер

2.Препорачана употреба:
Течен сооднос 0.5%~3%

3.Карактеристики:
  • Богата со мазност,анти-еластичност на обработка на брчки.
  • Овој агенс е освежувачки и не-леплив при обработка на валјакот.
  • Неговиот степен на пожолтување е низок за време на обработката.
  • По обработката со овој агенс,апсорпцијата на вода на примерокот од крпа ќе се намали.
4.Пакување:
120 кг/пластичен тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хемикалии против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хемикалии против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хемикалии против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хемикалии против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хемикалии против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-503
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хемикалии против пилинг, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии против пилинг производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings