Антистатичен агенс за текстил

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е сеопфатна фабрика се ангажира во производството, независно развој и истражување, маркетинг и трговија на Антистатичен агенс за текстил. нашата инфраструктура ни овозможува да снабдување производи врз основа на клиент дефинирани дизајни и спецификации за производи и алтернативни апликации.
Нашите

Антистатичен агенс за текстил

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите производи и најдобра услуга.
  • Антистатичен агенс за текстил - CL-602
Антистатичен агенс за текстил
модел - CL-602
Антистатик
CL-602
1.Природа:
Изглед:златно жолта течност
Јонијалност:Анјон и не-јон
PH вредност:неутрален
Состојки:Силикатен колоиден раствор

2.Карактеристики:
  • Може да се користи заедно со други адитиви без отфрлање.
  • Овој производ има добро антистатичко дејство и нема да предизвика пожолтување при обработка на смола.

3.Употреба:
Дозата е 2~6%според категоријата.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс за текстил производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс за текстил производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс за текстил производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс за текстил производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс за текстил производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс за текстил производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-503
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings