Антистатичен агенс

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Антистатичен агенс производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Нашите

Антистатичен агенс

се добро продажба со силна техничка strengh, атрактивен appreance, таписерии изработка, убава звук и стабилен квалитет. Ние можеме да добиете долга и стабилна врска со вас.
  • Антистатичен агенс - CL-602
Антистатичен агенс
модел - CL-602
Антистатик
CL-602
1.Природа:
Изглед:златно жолта течност
Јонијалност:Анјон и не-јон
PH вредност:неутрален
Состојки:Силикатен колоиден раствор

2.Главна цел:
Овој агент CL-602 е високо хидрофилен кватернарен анион анион не-јонски антистатички агенс внимателно развиен од нашата компанија.Има добра хемиска стабилност и не е-токсичност.Сега е одличен додаток за спречување на статички електрицитет.Овој агенс главно се користи за спречување на статички електрицитет од ткаенини од целулозни влакна,други синтетички влакна,мешани производи или волна-кои содржат производи,и зголемување на чувството на мека рака.

3.Употреба:
Дозата е 2~6%според категоријата.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антистатичен агенс, треба да знаете за највисок квалитет на Антистатичен агенс производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings