Одмастувачи

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Одмастувачи производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Нашата мисија е да се здобијат со одржлива конкурентна предност преку обезбедување на нашите клиенти со највисок квалитет

Одмастувачи

. Ние навистина се надеваме да го прошириме бизнисот во соработка со поединци и компании од целиот свет.
  • Одмастувачи - CL-800
Одмастувачи
модел - CL-800
Одмастувачи
CL-800
1.Природа:
Изглед:про transparentирна течност
PH вредност:7&плусмн;0.2
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Карактеристики:
  • Во процесот на боење,може да го отстрани маслото од предиво и да ги заштити оптичките влакна.
  • Овој агенс има состојки за емулгирање и не му штети на боењето на разни влакна.
3.Употреба:
Општата доза е 2~5% (0.В..Ф.)
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувачи, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувачи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings