Течност за одмастување

Како професионален производство, снабдување и извоз Течност за одмастување in Taiwan. Со инженер персонал повеќе од 20. Силна R & D способност, напредни производствени линии, совршено П / А систем за контрола и строги суровина купување контрола им овозможат на нашите производи да се задоволат трговија стандард и ниво на квалитет на клиентите и испорака датум. Нашата политика за квалитет е квалитет прво, нудат висок квалитет и висока сигурност производи на нашите клиенти и не прават никакви проблеми за нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не сега.
Нашите

Течност за одмастување

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани во нашите производи.
  • Течност за одмастување - CL-800
Течност за одмастување
модел - CL-800
Одмастувачи
CL-800
1.Природа:
Изглед:про transparentирна течност
PH вредност:7&плусмн;0.2
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Главна цел:
Главната цел на овој агенс е да им помогне на ОП влакната да го постигнат ефектот на де-подмачкување,рафинирање и боење за време на процесот на боење,и да се избегне оштетување на OP влакното при боење на 130̊В..

3.Карактеристики:
  • Во процесот на боење,може да го отстрани маслото од предиво и да ги заштити оптичките влакна.
  • Овој агенс е активен агенс за емулгирање,што нема да предизвика дамки во маслото за време на производството.
4.Употреба:
Општата доза е 2~5% (0.В..Ф.)
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Течност за одмастување, треба да знаете за највисок квалитет на Течност за одмастување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings