Агент за одвојување

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. се занимаваат со производство и извоз на квалитетни производи, како Агент за одвојување. Ние нудиме широк спектар на производи кои се достапни во различни големини, дизајни и бои. Понатаму, нашата палета е понуден на пазарот водечки цени. Следниве се делови од нашите модели, ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Ние сме добро познати за да биде технологија базирана компанија во индустријата за производство на голем избор на

Агент за одвојување

, Имаме освоено пофалби од потрошувачите, ако имате било истрага или дополнителни прашања ве молиме контактирајте со нас без двоумење.
  • Агент за одвојување - CL-801
Агент за одвојување
модел - CL-801
Средство за рафинирање отпорно на киселини и алкали
CL-801
1.Природа:
Изглед:беж течност
PH вредност:6~8
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Главна цел:
Овој агент(CL-801)е одличен помошен за подобрување на традиционалните методи на одложување,комбинирање на рафинирање,емулгација и обезмастување на три-во-еден адитив,што може да се заврши одеднаш.КЛ-801 серија развиена од нашата компанија помага да се намали потрошувачката на други помошни средства во процесот на боење,за да се намалат трошоците за производство и да се исполнат економските придобивки.

3.Карактеристики:
  • Овој агенс не е општ обезмастувач.Заради неговите состојки за емулгирање,нема да го обои wallидот на цилиндерот поради деконтаминација.Ефектот на деконтаминација е добар и не го оштетува боењето на крпата.
  • Овој агенс има одличен ефект на дезитирање врз општата Н.,В./Л.,В./Ш и Т./Ц обични ткаени ткаенини,и може да ја намали употребата на водород пероксид за да заштеди трошоци.
  • Кога го користите овој агенс за третман,треба само да се мие со чиста вода,нема потреба да се додава киселина за неутрализација,заштеда на вода.
4.Употреба:
Општата доза е 2g/ј сооднос на течност
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Агент за одвојување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за одвојување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings