Desizing хемикалии

Ние сме една реномирана и за повеќе од 40 години успешно Taiwan производителот, набавувачот и извозник во Desizing хемикалии. Нашата фабрика е декориран со комплетна опрема за серија производни постапки, може да обезбеди над-сите контрола во quality.Whether ќе бараат конкурентни цени, квалитет на производот, или целосно прилагодени кабел за да ги задоволат вашите посебни барања, ние сме секогаш тука за да понуди висок квалитет кабел со најдобрите service.Welcome да ја посетите нашата веб-сајт за да добиете повеќе информации за нашите производи и да се забрза нашата меѓусебно разбирање.
Смирувачки во дизајни, имаме за нашите клиенти висок степен на

Desizing хемикалии

производи. Тие доаѓаат во светли комбинации на бои кои ги око фаќање на изглед се направи.
  • Desizing хемикалии - CL-801
Desizing хемикалии
модел - CL-801
Средство за рафинирање отпорно на киселини и алкали
CL-801
1.Природа:
Изглед:беж течност
PH вредност:6~8
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Главна цел:
Овој агент(CL-801)е одличен помошен за подобрување на традиционалните методи на одложување,комбинирање на рафинирање,емулгација и обезмастување на три-во-еден адитив,што може да се заврши одеднаш.КЛ-801 серија развиена од нашата компанија помага да се намали потрошувачката на други помошни средства во процесот на боење,за да се намалат трошоците за производство и да се исполнат економските придобивки.

3.Карактеристики:
  • Обновување на општите рафинирани ткаенини бара традиционален метод на третман на силен алкал,силна киселина или водород пероксид,но наместо да се користи анти-одмастувач на киселина и алкално емулгирање за да се заврши одеднаш,директно намалување на употребата на водород пероксид.
  • Овој агенс не е општ обезмастувач.Заради неговите состојки за емулгирање,нема да го обои wallидот на цилиндерот поради деконтаминација.Ефектот на деконтаминација е добар и не го оштетува боењето на крпата.
  • Овој агенс е активен агенс за емулгирање,што нема да предизвика дамки во маслото за време на производството.
  • Кога го користите овој агенс за третман,треба само да се мие со чиста вода,нема потреба да се додава киселина за неутрализација,заштеда на вода.
4.Употреба:
Општата доза е 2g/ј сооднос на течност
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Desizing хемикалии, треба да знаете за највисок квалитет на Desizing хемикалии производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings