Издржлив пламен, забавувач

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD., Производител и снабдувач кој е специјализиран за развојот на Издржлив пламен, забавувач. По акумулира во текот години на интензивна истражување, ние сме биле признати да биде најголемиот и најпочитуваните производителот во Taiwan. Поради високиот квалитет и конкурентна цена, нашите производи се извезуваат во повеќе од 20 земји низ целиот свет. Ако сте во потрага за сигурен партнер, можете да сметате на нас. Искрено се надеваме дека можеме да имаат можност да соработуваат со вас во блиска иднина.
Ако вие и вашата ценета компанија намера да купите

Издржлив пламен, забавувач

, Ве молиме контактирајте не слободно. Ние ќе ви обезбедиме најдобра цена со добар квалитет. Ние сме посветени да се воспостави меѓусебна корист и заеднички успех соработка односи со компании од двете дома и во странство.
  • Издржлив пламен, забавувач - CT-120-2H
Издржлив пламен, забавувач
модел - CT-120-2H
Издржлив пламен retardant за полиестер
КТ-120-2 ч
1.Природа:
Изглед:безбојна транспарентна течност
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Фосфатни естри
Растворливост:лесно растворлив во вода
Солидна содржина:55%

2.Главна цел:
Овој агент(КТ-120-2 ч)е одличен огноотпорен агенс внимателно истражен и развиен за текстилни производи.Кога овој агент е отпуштен,испушта слаб чад и нема жар.Тој е најдобриот противпожарен агенс на пазарот денес.

3.Карактеристики:
  • Овој агенс содржи специјална формула која лесно се хидролизира и нема да се влоши,и е не-токсичен.
  • Кога гори текстилот што го користи овој агенс,количината на чад е мала и не се произведува жар.
  • Овој агенс може да се примени на полиестер,памук и постелнина и нивните мешани ткаенини.
  • Суровината на овој агенс не е-кристално и нема да предизвика белење на површината.

4.Употреба:
Општата доза е да додадете 3%~5%раствор на отпорен на пожар во резервоарот за разредување

5.Пакување:
30 кг/буре

*Овој агенс треба да се чува на ладно место
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CT-120-2H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Издржлив пламен, забавувач, треба да знаете за највисок квалитет на Издржлив пламен, забавувач производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-112
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings