Боење помошна

Од нашиот естаблишмент, имаме развиена од мало претпријатие во сеопфатна група, интегрирањето на производителот, снабдувачот и извозник на Боење помошна. Ние сме сигурни дека нашите производи со висок квалитет и одличен услуги ќе биде прифатена од страна на растечката листа на задоволни клиенти. контактирајте не е првиот чекор да се изгради долга и успешна деловен однос со нас.
Со помош на ефикасен продавач на база ние сме познати во пазарот како водечки веледрогерија и снабдувач на

Боење помошна

. Овие се фабрикувани од страна на нашите продавачи со користење на премиум класа на суровина и во согласност со параметрите глобалните квалитет.
  • Боење помошна - CL-800
Боење помошна
модел - CL-800
Одмастувачи
CL-800
1.Природа:
Изглед:про transparentирна течност
PH вредност:7&плусмн;0.2
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Главна цел:
Овој агент(CL-800)е еден вид тројка-во-еден со емулгификација,дисперзија и одмастување со цел да се подобри проблемот со боење на ОП влакна што не може да се рафинира за време на тековниот процес на боење и завршна обработка.Специјалниот сурфактант.

3.Карактеристики:
  • Во процесот на боење,може да го отстрани маслото од предиво и да ги заштити оптичките влакна.
  • Овој агенс има состојки за емулгирање и не му штети на боењето на разни влакна.
  • Овој агенс е активен агенс за емулгирање,што нема да предизвика дамки во маслото за време на производството.

4.Употреба:
Општата доза е 2~5% (0.В..Ф.)
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Боење помошна, треба да знаете за највисок квалитет на Боење помошна производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings