Одмастувачи на ткаенини

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. специјализирани во дизајн и производство на широк спектар на Одмастувачи на ткаенини за да се исполнат барањата на меѓународниот пазар, целиот процес на производство се одвива под ригидна контрола на квалитетот мерки, покрај на нашата нормална производи, OEM проекти се добредојдени.
Нашите

Одмастувачи на ткаенини

достапни во различни спецификации, се познати по ред завршна обработка, отпорност на корозија и издржливост. Овие ефективни производи се во согласност со дефинираните стандардите за индустријата.
  • Одмастувачи на ткаенини - CL-800
Одмастувачи на ткаенини
модел - CL-800
Одмастувачи
CL-800
1.Природа:
Изглед:про transparentирна течност
PH вредност:7&плусмн;0.2
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Главна цел:
Овој агент(CL-800)е еден вид тројка-во-еден со емулгификација,дисперзија и одмастување со цел да се подобри проблемот со боење на ОП влакна што не може да се рафинира за време на тековниот процес на боење и завршна обработка.Специјалниот сурфактант.Главната цел на овој агенс е да им помогне на ОП влакната да го постигнат ефектот на де-подмачкување,рафинирање и боење за време на процесот на боење,и да се избегне оштетување на OP влакното при боење на 130̊В..

3.Употреба:
Општата доза е 2~5% (0.В..Ф.)
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувачи на ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувачи на ткаенини производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings