Агенти за омекнување ткаенини

Ние сме експерт Агенти за омекнување ткаенини производителот, набавувачот и извозник, фабрика во Taiwan. Ние нудиме на нашите клиенти со широк спектар на производи кои се совпаѓаат со строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран извозникот. Ве молиме контактирајте не ако сте слободни.
Опремени со high-end објекти и

Агенти за омекнување ткаенини

од високо квалификувани и искуство професионална компанија thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена. Оди напред, ние се обврзат да им дадеме на нашите најдобри во однос на вредноста и задоволството на клиентите.
  • Агенти за омекнување ткаенини - CL-500
Агенти за омекнување ткаенини
модел - CL-500
Супер еластичен омекнувач
CL-500
1.Природа:
Изглед:беж течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:5.0~6.5
Растворливост:лесно растворлив во вода

3.Карактеристики:
  • Обработливост со мазност,флексибилност,и анти-еластичност на брчките.
  • Во споредба со генералниот омекнувач за силикони,таа е најсвежителна и не-ролери за обработка на стап.
  • Карактеристиките на пенетрација на овој агенс се измиваат крајно.
  • Богата со економски придобивки,примената на средството за измазнување може да се изостави,а обработката може да биде поедноставна.
  • Не е лесно да се отстрани маката на различните општи силиконски омекнувачи по обработката.
  • Степенот на пожолтување е низок за време на обработката.
  • Може да се обработи во машина за поставување смола со подигната крпа или Т./Ц подигната крпа.Ако се користи заедно со подигање на нафта,може да го направи степенот на подигнување и да се чувствува подобро.
4.Употреба:
Општата доза е 0.5~3% (0WS)за импрегнација.Wring(70%)-&гт;сушење на 180̊В.&времиња;30 сек.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за омекнување ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за омекнување ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за омекнување ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за омекнување ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за омекнување ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за омекнување ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за омекнување ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за омекнување ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за омекнување ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за омекнување ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-503
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за омекнување ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за омекнување ткаенини производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings