Одредувач за вода без флуор

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е снабдувач, кој го направи ексклузивна Одредувач за вода без флуор и е погодна за средината и high-end пазарот. Знаеме многу добро дека на висок квалитет, reasionable цена и добри по продажбата на услугата се клучевите на бизнис трансакција, оние што го нудиме за вас.
Нашите

Одредувач за вода без флуор

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.
  • Одредувач за вода без флуор - CT-207
Одредувач за вода без флуор
модел - CT-207
Флуор-бесплатно отвратителен од вода
КТ-207
1.Природа:
Изглед:светло жолта бела течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:4&плусмн;1
Состав на група:Акрилен полимер
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Карактеристики:
  • Овој агенс е погоден за памук,најлон,Теторон,итн.и изблендиран текстил.Неговата издржливост и вода-отвратителен ефект се особено добри.
  • Не содржи никакви PFCs.
3.Употреба:
Препорачаната доза е 3%~10% (вшмукување притисок над 80%)
Поставете и исушете над 140℃

4.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CT-207
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одредувач за вода без флуор, треба да знаете за највисок квалитет на Одредувач за вода без флуор производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings