Смола без формалдехид

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. специјализирани во дизајн и производство на широк спектар на Смола без формалдехид за да се исполнат барањата на меѓународниот пазар, целиот процес на производство се одвива под ригидна контрола на квалитетот мерки, покрај на нашата нормална производи, OEM проекти се добредојдени.
Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи на

Смола без формалдехид

се продава добро во домашните и странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме Дон т двоумете да контактирате со нас. Ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите потреби.
  • Смола без формалдехид - M-50
Смола без формалдехид
модел - M-50
Формалдехид-слободна смола
М.-50
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
PH вредност:5.5~7.5
Јонијалност:Анјон и не-јон
Солидна содржина:40~45%
Состојки:Алифатичен кондензат

2.Карактеристики:
  • Оваа обработка на смола може да ја подобри отпорноста на кинење и абење.
  • Оваа смола има исклучително висока вкочанетост и реакција.
  • Оваа смола има богато чувство.
  • Наместо меламин смола,нема загадување со формалин и мирис за време на обработката.
  • Кога ја користите оваа смола за обработка,има многу низок степен на пожолтување при нормални работни високи температури.
3.Употреба:
Односот на дозата зависи од потребниот стандард
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
M-50
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Смола без формалдехид, треба да знаете за највисок квалитет на Смола без формалдехид производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
PE-20
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Смола без формалдехид, треба да знаете за највисок квалитет на Смола без формалдехид производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CT-PU-43
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings