Хидрофилен агенс

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Хидрофилен агенс. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и се чувствувате услуги на клиентите, ние веќе ужива долготрајни добар углед во оваа

Хидрофилен агенс

поле пазарот.
  • Хидрофилен агенс - CL-661
Хидрофилен агенс
модел - CL-661
C6 флуор-отвратителен од вода
CL-661
1.Природа:
Изглед:беж течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:4.5~6
Состав:Не-јонски и катјонски соединенија
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Главна цел:
Овој агент CL-661 е еколошки,трајно средство за третман на отвратителен од вода и масло за обработка на фини влакна, внимателно истражено и развиено од нашата компанија.Главно се користи за синтетички влакна и ткаенини од природни влакна.Овој агенс има ефекти на издржливост,отвратителност од вода,отвратителност и мекост на маслото.

3.Карактеристики:
  • Овој агенс е погоден за синтетички влакна како најлон,Теторон,или памук,природни влакна и мешан текстил,итн.Има одлична издржливост,ефекти на отфрлање на вода и масло.
  • Овој производ е особено добар отвратителен од вода и масло.По третманот,тоа има мал ефект врз постојаноста на триење и миење,и нема никакво влијание врз нијансата.
  • Не содржи PFOA или PFOS

4.Употреба:
Препорачаната доза е 3%~6% (вшмукување притисок над 80%)
Поставете и исушете над 140℃

5.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-661
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хидрофилен агенс, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилен агенс производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдоброто Хидрофилен агенс, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилен агенс производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CT-207
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings