Хидрофилно омекнувач од силикон

Ние сме за воведување на нашите само како производство, снабдување и извоз на сите видови на висок квалитет Хидрофилно омекнувач од силикон. фабрика во Taiwan. Ние ќе снабдување на нашите производи се обезбеди стандард за квалитет во многу конкурентна цена со навремена испорака, како што ние веруваме во деловни односи со фирмата позитивен раст. Ние секогаш им понудиме на нашите клиенти со врвен квалитет на стоки во најдобра цена и испорака.
Ние искрено добредојде на контакт да се преговара за соработка за взаемна корист и development.We нудат гаранции за секој

Хидрофилно омекнувач од силикон

и посветен во снабдување со врвен квалитет и најдобра услуга за сите корисници.
  • Хидрофилно омекнувач од силикон - CL-503
Хидрофилно омекнувач од силикон
модел - CL-503
Хидрофилен омекнувач
CL-503
1.Природа:
Изглед:беж
PH вредност:неутрален
Јонијалност:слаб катјонски
Растворливост:растворлив во вода
Состојки:модифицирана аминокиселина

2.Карактеристики:
  • Користењето на овој агенс може да го зголеми лизгањето и мекоста на влакната.
  • Овој агенс може да ја зголеми јачината на кинење на влакната.
  • Може да и даде меко и меко чувство на ткаенината и леснотија на шиење.
  • Овој агенс нема да пожолти,ниту влијае на бојата.
  • Овој агенс може да се користи при обликување и боење на дотур.

3.Употреба:
Односот на дозата зависи од потребниот стандард.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-503
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофилно омекнувач од силикон, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилно омекнувач од силикон производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофилно омекнувач од силикон, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилно омекнувач од силикон производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофилно омекнувач од силикон, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилно омекнувач од силикон производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофилно омекнувач од силикон, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилно омекнувач од силикон производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофилно омекнувач од силикон, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилно омекнувач од силикон производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофилно омекнувач од силикон, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофилно омекнувач од силикон производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings