Хидрофобна обвивка за ткаенина

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е производител и снабдувач на квалитетот на производите, како што се Хидрофобна обвивка за ткаенина и така натаму за повеќе години, кои сме работеле во партнерство со нашите клиенти да се изгради силни сојузи. Нашата репутација за иновативен дизајн, сигурност продолжува да влијае на повеќето критични на носителите на одлуки. Во иднина, ние сме посветени на обезбедување на клиенти со најдобрите производи, услуги и поддршка што заслужуваат. Ако имате овој услов, кога ОЕМ или ODM е добредојден!
Смирувачки во дизајни, имаме за нашите клиенти висок степен на

Хидрофобна обвивка за ткаенина

производи. Тие доаѓаат во светли комбинации на бои кои ги око фаќање на изглед се направи.
  • Хидрофобна обвивка за ткаенина - CT-207
Хидрофобна обвивка за ткаенина
модел - CT-207
Флуор-бесплатно отвратителен од вода
КТ-207
1.Природа:
Изглед:светло жолта бела течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:4&плусмн;1
Состав на група:Акрилен полимер
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Главна цел:
Агентот КТ-207 е флуор-бесплатен јаглероден траен агенс за третман за обработка на фини влакна внимателно истражен и развиен од нашата компанија.Главно се користи за хемиски влакна.Овој агенс има ефект на издржливост,отвратителност и флексибилност на вода.

3.Карактеристики:
  • Овој агенс е погоден за памук,најлон,Теторон,итн.и изблендиран текстил.Неговата издржливост и вода-отвратителен ефект се особено добри.
  • Овој производ е особено добар отвратителен од вода.По третманот,тоа има мал ефект врз триењето и постојаноста на перењето,и нема никакво влијание врз нијансата.
  • Не содржи никакви PFCs.
  • Соединенија кои не се флуор.
4.Употреба:
Препорачаната доза е 3%~10% (вшмукување притисок над 80%)
Поставете и исушете над 140℃

5.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CT-207
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофобна обвивка за ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофобна обвивка за ткаенина производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-661
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Хидрофобна обвивка за ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на Хидрофобна обвивка за ткаенина производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings