Агент за израмнување

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е прва класа технички компанија, специјализирана во обезбедување на Агент за израмнување, База на Taiwan. Ние се фокусира на истражување и развој на оптички компоненти, како и производство и продажба на нив со ниска цена. На производи кои се користат во индустриски, медицински, научни и други области.
Нашите познавања на персоналот може да ви помогне во наоѓање на вистинската

Агент за израмнување

за вашите потреби и ние имаме репутација за брзо и пријателска услуга што оди погоре и подалеку од нашите клиенти очекувања.
  • Агент за израмнување - CL-701
Агент за израмнување
модел - CL-701
Средство за израмнување на дисперзија на висока температура
CL-701
1.Природа:
Изглед:кафеава течност
PH вредност:7.5~9
Јонијалност:Анјон
Состојки:повисока масна киселина и специјален сурфактант
Растворливост:целосно растворлив во вода

2.Главна цел:
Овој агент(CL-701)е мултифункционален агенс за израмнување на бои за бања, внимателно развиен од нашата компанија.Овој агент(CL-701)е особено ефективна за боите на Шихлин и дисперзивните бои.Целта е да се поедностави процесот на боење во еден чекор со додавање(CL-701)агент за израмнување.Методот е да се комбинира тековниот дисперзант,израмнувачки агенс и киселина за поедноставување на оперативните процедури на вработените,постигнете високо униформен ефект на боење,и да ги намалат трошоците за производство.Повеќекратните карактеристики на третман на овој агенс се навистина одличен економичен и ефикасен помошен.

3.Карактеристики:
  • За време на процесот на боење,елиминирање на проблемот со нерамномерна дисперзија на боите,решавање на агрегација феномени,подобрување на растворливоста во бојата,намалете ја рачната работа,и подобрување на ефикасноста на работата.
  • Овој агенс нема ефект на рафинирање,особено за Шилин и дисперзивни бои.Особено за животински влакна и киселина бања Тедрон со афинитетен ефект.
  • Овој агенс има одличен стабилизирачки ефект врз киселините,алкалии,тврда вода и електролити,и сè уште ги задржува своите посебни карактеристики под услови на боење на висока температура.
4.Употреба:
Општата доза е 1~4% (О.В..Ф.)
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за израмнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за израмнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-909
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за израмнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за израмнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-908
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за израмнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за израмнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-900
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за израмнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за израмнување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-901
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings