Нејонски омекнувач

Ние често ги подобриме нашите производи, како што секој технологија промени во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Нејонски омекнувач ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Поради голем избор на

Нејонски омекнувач

нека нашите производи да одат во светот. Ние може да ви обезбеди разумна цена и совршена по продажбата на услугата. Добредојде на нови и стари клиенти да ја посетите нашата компанија.
  • Нејонски омекнувач - CL-909
Нејонски омекнувач
модел - CL-909
Хигроскопски омекнувач за боење бања
CL-909
1.Природа:
Изглед:Млечно бело дебело тело
Јонијалност:не-јонски
PH вредност:5.5~7
Состав:Дебело тело полимер и карактеристична емулзија

2.Главна цел:
Овој агент CL-909 е вода-абсорбента не-јонски омекнувач внимателно развиен од нашата компанија.Главно за да се промовира третманот на омекнувач,покрај тоа што ги покрива влакната со мек и мек допир,нејзината најголема карактеристика е што сè уште може да ги задржи карактеристиките на апсорпција на вода од памучната ткаенина и мешаната ткаенина.

3.Карактеристики:
  • Покријте го со газа или крпа за да му дадете мек и мек допир.
  • Степенот на пожолтување на овој производ е мал и не влијае на карактеристиките на бојата.
  • Овој агенс може да ги задржи својствата на апсорпција на вода на памучните влакна и неговите мешавини.

4.Употреба:
Дозата е 3~8%според видот на предиво или крпа.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-909
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Нејонски омекнувач, треба да знаете за највисок квалитет на Нејонски омекнувач производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-908
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Нејонски омекнувач, треба да знаете за највисок квалитет на Нејонски омекнувач производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Нејонски омекнувач, треба да знаете за највисок квалитет на Нејонски омекнувач производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-900
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Нејонски омекнувач, треба да знаете за највисок квалитет на Нејонски омекнувач производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-901
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings