Нетоксичен оган-забавувач

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот и извозник, повеќе од многу години на експертиза, фабрика во Taiwan. Ние сме убедени дека можеме да им обезбедиме на нашите клиенти со највисок квалитет Нетоксичен оган-забавувач најважните технички дизајн и решение, сеопфатна поддршка и по-продажни услуги. ОЕМ и ODM наредби се добредојдени. Вработените во компанијата имаат силна тимски дух и професионалност, ние сме посветени на навремена услуга и да одговори на вашите прашања / барања на истиот ден.
Клиенти и дистрибутери од целиот свет се добредојдени да преговара со нас за

Нетоксичен оган-забавувач

. Ајде да се приклучат на рацете и се стремиме кон просперитет.
  • Нетоксичен оган-забавувач - CL-112
Нетоксичен оган-забавувач
модел - CL-112
противпожарна за Т./Р влакна(течна)
CL-112
1.Природа:
Изглед:безбојна транспарентна течност
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Фосфатни естри
Растворливост:лесно растворлив во вода и масло
Солидна содржина:30%

2.Главна цел:
Овој агент(CL-112)е одличен агент за заштита од пожари внимателно истражен и развиен за текстилни производи.CL-112 главно е целосно огноотпорен,зголемување на безбедносната вредност на текстилот.
Покрај зголемувањето на отпорноста на пожар на текстилот,овој агенс може да се користи со MS-50 смола за да се зголеми цврстината на текстилот.Овој агенс не се влошува и го подобрува индексот на безбедност на текстил.
Кога биле отпуштени,овој агенс има слаб чад и нема жар.Тој е најдобриот противпожарен агенс на пазарот денес.

3.Карактеристики:
  • Може да се користи со М.-50 смола за да се зголеми цврстината на крпата.
  • Овој агенс содржи специјална формула која лесно се хидролизира и нема да се влоши,и е не-токсичен.
  • Кога се изгорени текстилите што го користат овој агенс,количината на чад е мала и не се произведува жар.
  • Овој агенс може да се примени на полиестер,памук и постелнина и нивните мешани ткаенини.

4.Употреба:
Општата доза додава 30%~50%раствор на Т./R-отпорен на пожар во резервоарот за разредување-&гт;импрегнирање на ткаенината-&гт;притискање на ролери-&гт;сушење-&гт;солидна содржина 9~15%кај Т.=120̊В.~180̊С се суши 20~30 секунди.

*Овој агенс треба да се чува на ладно место
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-112
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Нетоксичен оган-забавувач, треба да знаете за највисок квалитет на Нетоксичен оган-забавувач производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CT-120-2H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings