СТП смола

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan СТП смола производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Во меѓувреме, ние исто така, сакаат да придонесат за популаризација на модерен

СТП смола

со нашите совршен производ функции, човечки дизајн, напредни технологии и научни управување. Ние со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас.
  • СТП смола - CT-PU-43
СТП смола
модел - CT-PU-43
Висока отпорност на вода спуштена СТП
КТ-СТП-43

1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
PH вредност:7.0-8.5
Јонијалност:Анјонски
Солидна содржина:50%(&плусмн;2)
Главна компонента:алифатична вода-базирана СТ смола
100%волумен на филм:5-15 кг/в㎡
Цврстина на истегнување:90-250 кг/в㎡
Издолжување:600%

2.Карактеристики:
  • Не содржи формалдехид.
  • Може да ја подобри еластичноста на преработените ткаенини и да ги намали наборите на површината.
  • Може да ја подобри отпорноста на абење на преработените ткаенини.

3.Работи на кои им треба внимание:
Вода-базираното СТП може да се претвори во паста во боја со адитиви како што е TiO2,но ве молиме, обрнете внимание на компатибилноста пред да додадете.
Зачувани во нормални услови(избегнувајте директна сончева светлина на ладно место),овој производ се чува половина година.

Четири пакувања:
120 кг/пластичен тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CT-PU-43
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто СТП смола, треба да знаете за највисок квалитет на СТП смола производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
PE-20
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто СТП смола, треба да знаете за највисок квалитет на СТП смола производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
M-50
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings