Агент за одбивање

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. беше поставен основана во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за дизајн, развој, производство, продажба, производство и OEM на Агент за одбивање. Со атрактивен дизајн, моќни функции, со висок квалитет, поволни цени и одличен по-продажба на услуги, нашите производи се најде популарност со клиентите.
Сите наши

Агент за одбивање

во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ world.We ве уверувам на одличен квалитет и цени, Ве молиме контактирајте со нас за вашите барања.
  • Агент за одбивање - CL-661
Агент за одбивање
модел - CL-661
Вода&агент за докажување на масло
CL-661

1.Природа:
Изглед:беж течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:4.5~6
Состав:Не-јонски и катјонски соединенија
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Карактеристики:
  • Овој агенс е погоден за синтетички влакна како најлон,Теторон,или памук,природни влакна и мешан текстил,итн.Има одлична издржливост,ефекти на отфрлање на вода и масло.
  • Не содржи PFOA или PFOS
3.Употреба:
Препорачаната доза е 3%~6% (вшмукување притисок над 80%)
Поставете и исушете над 140℃

4.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-661
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за одбивање, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за одбивање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
506A-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings