Агент за чистење

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Агент за чистење производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Агент за чистење

или би сакале да клиент цел, Ве молиме слободно да ни договор, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
  • Агент за чистење - CL-801
Агент за чистење
модел - CL-801
Средство за рафинирање отпорно на киселини и алкали
CL-801
1.Природа:
Изглед:беж течност
PH вредност:6~8
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Карактеристики:
  • Употребата на овој агенс може целосно да избегне употреба на средство за одмастување и средство за рафинирање(генерално,рафинирање на светлината-тежина Т./C крпа користи помалку водород пероксид).
  • Овој агенс не е општ обезмастувач.Заради неговите состојки за емулгирање,нема да го обои wallидот на цилиндерот поради деконтаминација.Ефектот на деконтаминација е добар и не го оштетува боењето на крпата.
3.Овој агенс има одличен ефект на дезитирање врз општата Н.,В./Л.,В./Ш и Т./Ц обични ткаени ткаенини,и може да ја намали употребата на водород пероксид за да заштеди трошоци.
  • Кога го користите овој агенс за третман,треба само да се мие со чиста вода,нема потреба да се додава киселина за неутрализација,заштеда на вода.

4.Употреба:
Општата доза е 2g/ј сооднос на течност
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за чистење, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за чистење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings