Течност за чистење

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со изгледот, развој и производство на Течност за чистење. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите производи се строго проверени од страна на нашите професионални вработен.
Политика на компанијата е да се осигура дека вие и вашите клиенти имаат корист од сеопфатна советодавни услуги, иновативни и високо квалитетни

Течност за чистење

со конкурентна цена и за време на испорака, строго придржување кон роковите и лична посветеност кон секој проект.
  • Течност за чистење - CL-801
Течност за чистење
модел - CL-801
Средство за рафинирање отпорно на киселини и алкали
CL-801
1.Природа:
Изглед:беж течност
PH вредност:6~8
Јонијалност:не-јонски
Состојки:Специјален сурфактант

2.Главна цел:
Овој агент(CL-801)е одличен помошен за подобрување на традиционалните методи на одложување,комбинирање на рафинирање,емулгација и обезмастување на три-во-еден адитив,што може да се заврши одеднаш.КЛ-801 серија развиена од нашата компанија помага да се намали потрошувачката на други помошни средства во процесот на боење,за да се намалат трошоците за производство и да се исполнат економските придобивки.

3.Употреба:
Општата доза е 2g/ј сооднос на течност
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-801
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Течност за чистење, треба да знаете за највисок квалитет на Течност за чистење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-800
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings