Силиконски дефоамер

Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Силиконски дефоамер со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Обезбедување на висок квалитет и добра услуга за потрошувачите е нашата управување со теорија. Задржи иновациите и постојано подобрување на нашите

Силиконски дефоамер

е нашата развој на политиката. Ние сме во потрага очекуваме да се воспостави долгорочна соработка однос со тебе.
  • Силиконски дефоамер - CL-900
Силиконски дефоамер
модел - CL-900
Дефомер со висока температура
CL-900
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
PH вредност:7&плусмн;0.5
Јонијалност:не-јонски
Стабилност:Киселината,алкали и електролиза што се користат во општото боење на влакна може да бидат стабилни
Растворливост:разредена во вода на собна температура

2.Главна цел:
Овој агент(CL-900)е висок-агент за одамалување на силикон за температура, развиен од нашата компанија за подобрување на оваа состојба,особено за досадните меури.

3.Карактеристики:
  • Континуирано defoaming за време на процесот на боење.
  • Добрата пропустливост на овој агенс покажува одлични својства за цврсто организирани ткаенини.
  • Овој агенс им помага на другите помошници на боење да ги извршат своите ефекти во производството.Во производството,може да спречи појава на дамки и да ги одржува оперативните процедури мазни.
  • Овој агенс е особено ефикасен во спречување на меурчиња од паста за печатење.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-900
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Силиконски дефоамер, треба да знаете за највисок квалитет на Силиконски дефоамер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-909
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Силиконски дефоамер, треба да знаете за највисок квалитет на Силиконски дефоамер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-908
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Силиконски дефоамер, треба да знаете за највисок квалитет на Силиконски дефоамер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Силиконски дефоамер, треба да знаете за највисок квалитет на Силиконски дефоамер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-901
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings