Агент за омекнување

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со дизајн, развој и производство на и производство на Агент за омекнување. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни маркери целиот свет.
Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

Агент за омекнување

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.
  • Агент за омекнување - CL-908
Агент за омекнување
модел - CL-908
Омекнувач за бања за боење
CL-908
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
PH вредност:6
Јонијалност:Анјон
Состојки:Специјален анјонски сурфактант
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Главна цел:
Овој агент(CL-908)е внимателно формулиран за подобрување на мекоста на ткаенините.Покрај тоа,агентот може да издржи висока температура и ниски карактеристики на генерирање пена,што исто така го прави процесот на обработка многу поудобен.Има одлична флексибилност.

3.Карактеристики:
  • Овој агенс има висока отпорност на температура и мали својства на пена.
  • По користењето на овој агенс,ткаенината ќе има одлична мекост.
  • Овој агенс е погоден за разни влакна.

4.Употреба:
Односот на дозата зависи од потребниот стандард
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-908
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за омекнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за омекнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-909
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за омекнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за омекнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за омекнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за омекнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-900
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агент за омекнување, треба да знаете за највисок квалитет на Агент за омекнување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-901
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings