Агенти за ослободување на почвата

Ние нудиме редовната Агенти за ослободување на почвата кои се достапни во различни големини и може да се перат со леснотија. Ние производство на овие производи, со користење врховен и најдобрите квалитетни материјали врз основа на најнова технологија во согласност со стандардите и нормите на квалитет. Овие производи клиенти може да се искористат од нас по пристапни цени.
Нашите главни

Агенти за ослободување на почвата

е многу популарна во светот. Обид на услугата целите на договор почитуваат и доверба, ние искрено добредојде деловни луѓе и пријатели дома и во странство за да се воспостави долгорочна и понудената соработка односи.
  • Агенти за ослободување на почвата - CL-230
Агенти за ослободување на почвата
модел - CL-230
Хидрофилно ослободување на почвата
CL-230
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
Јонијалност:не-јонски
PH вредност:5~6
Состав на група:полиестерско соединение

2.Главна цел:
Овој агент CL-230 е вода-абсорбента не-јонски омекнувач внимателно развиен од нашата компанија.Главно, го промовира агенсот за омекнување да има меко и меко чувство на допир на влакната по третманот,и нејзината најголема карактеристика е што сè уште може да ги задржи карактеристиките на апсорпција на вода од природно и хемиско ткаење и неговата мешана ткаенина.

3.Карактеристики:
  • Покријте го со газа или крпа за да му дадете мек и мек допир.
  • Степенот на пожолтување на овој производ е мал и не влијае на карактеристиките на бојата.
  • Овој агенс може да ги задржи својствата на апсорпција на вода на природни и хемиски влакна и нивните мешавини.
  • Ткаенината преработена од овој агенс има одличен ефект на отстранување на маслото,што може да ја направи ткаенината лесна за чистење.
  • Има антистатички ефект.
4.Употреба:
Дозата според видот на предивото или ткаенината е 2~6%.
Може да се додаде и да се користи при завршна обработка или процес на боење.

5.Метод и период на складирање:
Чувајте го на ладно место(5~40℃)за четири месеци.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за ослободување на почвата, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за ослободување на почвата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за ослободување на почвата, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за ослободување на почвата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за ослободување на почвата, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за ослободување на почвата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Агенти за ослободување на почвата, треба да знаете за највисок квалитет на Агенти за ослободување на почвата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings