Отстранувач на почва

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Отстранувач на почва производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Посетете го нашиот изложбен салон и други веб делови сега да дознаете повеќе за

Отстранувач на почва

, А потоа да стапат во контакт со нашите странски трговски претставници денес за вашите извори needs.We ќе ви овозможи со примероци, како е можно поскоро.
  • Отстранувач на почва - CL-230
Отстранувач на почва
модел - CL-230
Хидрофилно ослободување на почвата
CL-230
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
Јонијалност:не-јонски
PH вредност:5~6
Состав на група:полиестерско соединение

2.Главна цел:
Овој агент CL-230 е вода-абсорбента не-јонски омекнувач внимателно развиен од нашата компанија.Главно, го промовира агенсот за омекнување да има меко и меко чувство на допир на влакната по третманот,и нејзината најголема карактеристика е што сè уште може да ги задржи карактеристиките на апсорпција на вода од природно и хемиско ткаење и неговата мешана ткаенина.

3.Употреба:
Дозата според видот на предивото или ткаенината е 2~6%.
Може да се додаде и да се користи при завршна обработка или процес на боење.

4.Метод и период на складирање:
Чувајте го на ладно место(5~40℃)за четири месеци.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-230
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Отстранувач на почва, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на почва производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-209
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Отстранувач на почва, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на почва производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-506
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Отстранувач на почва, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на почва производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-601
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Отстранувач на почва, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на почва производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Отстранувач на почва, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на почва производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-503
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Отстранувач на почва, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на почва производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-602
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings