Отстранувач на вода на база на растворувач

Од нашиот естаблишмент, имаме развиена од мало претпријатие во сеопфатна група, интегрирањето на производителот, снабдувачот и извозник на Отстранувач на вода на база на растворувач. Ние сме сигурни дека нашите производи со висок квалитет и одличен услуги ќе биде прифатена од страна на растечката листа на задоволни клиенти. контактирајте не е првиот чекор да се изгради долга и успешна деловен однос со нас.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Отстранувач на вода на база на растворувач

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Отстранувач на вода на база на растворувач - CL-600
Отстранувач на вода на база на растворувач
модел - CL-600
Флуорски отвратителен од вода
CL-600
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:4.5~6
Состав:Не-јонски и катјонски соединенија
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Главна цел:
Овој агент CL-600 е одличен издржлив агенс за третман на отвратителен од вода и масло за обработка на влакна, внимателно истражен и развиен од нашата компанија.Главно се користи за синтетички влакна и природни
Ткаенина со влакна.Овој агенс има ефекти на издржливост,отвратителност од вода,отвратителност и мекост на маслото.

3.Карактеристики:
  • Овој агенс е погоден за синтетички влакна како што се најлон и Тедрон или памук,природни влакна и мешавини.
  • Текстил,итн.,имаат одлична издржливост,ефекти на отфрлање на вода и масло.
  • неговиот производ е особено добар отвратителен од вода и масло.По третманот,тоа има мал ефект врз постојаноста на триење и миење,и нема никакво влијание врз нијансата.

4.Употреба:
Препорачаната доза е 3%~6% (вшмукување притисок над 80%)

5.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Отстранувач на вода на база на растворувач, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на вода на база на растворувач производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-661
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Отстранувач на вода на база на растворувач, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на вода на база на растворувач производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CT-207
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings