Хемикалии за големината на текстилот

Ние производство, снабдување и извоз, прилично широк спектар на Метал Занаети, вклучувајќи го и Хемикалии за големината на текстилот во различни форми и големини во Taiwan. Производи на нашата компанија, исто така, може да се прилагодени за задоволување на барањата на нашите индиски и меѓународни клиенти и клиенти задоволувачки. Имаме искуство во производство на производи со врвен квалитет, кои се совршено синхронизирана со модни трендови.
За да стигнат до меѓународно водечки стандард за квалитет со конкурентна цена е нашата постојана потрага. Наша цел е снабдување со висок квалитет

Хемикалии за големината на текстилот

да ги задоволи клиентите задоволство.
  • Хемикалии за големината на текстилот - PE-20
Хемикалии за големината на текстилот
модел - PE-20
Водена од полиестерска смола(не-запалив)
ЈП-20
1.Природа:
Изглед:светло сина про transparentирна течност
Јонијалност:Анјон
PH вредност:7&плусмн;1
Растворливост:лесно растворлив во вода
Тг(℃):47
Точка на омекнување:115~125℃

2.Главна цел:
Овој агенс ЈП-20 е дисперзија на полиестерска смола во вода.Тој е еколошки и не содржи формалин,што може да му даде на полиестерското влакно ефект на стврднување без да влијае на апсорпцијата на влагата.Отпорност на растворувач и добра временска отпорност.По обработката на ткаенина од полиестер,може да биде 100%рециклирани и преработени во влакна.

3.Карактеристики:
  • Може да му даде на полиестерските влакна ефект на стврднување без да влијае на апсорпцијата на влагата.
  • Заштита на животната средина,нема формалин.
  • Може да ја подобри можноста за спречување на поделено предиво од ткаенина.
  • Не поддржува согорување по обработката.
  • Може да се користи како средство за врзување свила.
  • Може да биде обработка на вшмукување притисок или обработка на обложување.
4.Употреба:
Вшмукување на притисок-пре-сушење-метод на термичка обработка(Подлога-Сува-Лек)
Општа цврстина 1~5%
Исклучително тешка обработка 10~30%

5.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
PE-20
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хемикалии за големината на текстилот, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии за големината на текстилот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CT-PU-43
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хемикалии за големината на текстилот, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии за големината на текстилот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-50
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings