Омекнувач за текстил

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Омекнувач за текстил in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Имаме во продавница за нашите клиенти, со широк спектар на

Омекнувач за текстил

кои се користат за различни индустрии. Тоа се нудат на нашите клиенти во стандард, како и кориснички спецификации.
  • Омекнувач за текстил - CL-500
Омекнувач за текстил
модел - CL-500
Супер еластичен омекнувач
CL-500
1.Природа:
Изглед:беж течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:5.0~6.5
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Главна цел:
Овој агенс се користи за да се направат меки влакна.Поради широкиот спектар на омекнувачи на пазарот,или мекоста е недоволна или мазноста не е добра.КЛ-500 произведени од нашата компанија се одличен производ специјално развиен за горенаведеното-споменати дефекти.Неговата функција е да ги направи влакната еластични,растегливи и густи,и направи кожата да се чувствува одлично мека и мазна кога ќе се допре.Особено по неколку миење,нејзината мекост не се намалува со миење.Оваа специјална изведба е најдобриот омекнувач на пазарот денес.Овој агенс е погоден за Тедлон,најлон,Т./В.,Т./Р.,памук,лен,волна,акрилни влакна и други рамни ткаени и плетени ткаенини.Има уникатни карактеристики на мекост за обработка на оптички влакна.

3.Употреба:
Општата доза е 0.5~3% (0WS)за импрегнација.Wring(70%)-&гт;сушење на 180̊В.&времиња;30 сек.

4.Предлози за употреба:
Доколку овој агенс е комбиниран со епоксиден силикон произведен од нашата компанија,ефектот ќе биде подобар.Достапно
Измиени 5 пати,стапката на намалување останува непроменета.
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-500
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Омекнувач за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Омекнувач за текстил производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-509
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Омекнувач за текстил, треба да знаете за највисок квалитет на Омекнувач за текстил производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика
CL-503
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings