Хемикалии кои одбиваат вода

CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Хемикалии кои одбиваат вода. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Хемикалии кои одбиваат вода

производи или би сакале да disscuss клиент цел, Ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние сме во потрага очекуваме да формирање успешни деловни односи со нов клиент во целиот свет во блиска иднина.
  • Хемикалии кои одбиваат вода - 506A-1
Хемикалии кои одбиваат вода
модел - 506A-1
Отвратителен од вода
506А-1

1.Природа:
Изглед:бела емулзија
PH вредност:4-6(1%решение)
Јонијалност:Анјон
Солидна содржина:40&плусмн;1%
Растворливост:целосно растворлив во ладна вода,треба малку мешање за да помогнете во растворање
Складирање:Чувајте го на ладно место,запечатени по употреба,може да се чува 5 месеци


2.Карактеристики:
  • Има одлична отпорност на топлина и добра механичка стабилност.
  • Има доволна отпорност на стабилноста на калциумот,јони на магнезиум или алуминиум сулфат во резервоарот за кашеста маса.
3.Пакување:
190 кг/буре

4.Услови за обработка:
Може да се обликува откако ќе се исуши целосно над 110℃
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
506A-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хемикалии кои одбиваат вода, треба да знаете за највисок квалитет на Хемикалии кои одбиваат вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CL-661
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings