Текстил хемикалии кои одбиваат вода

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Текстил хемикалии кои одбиваат вода производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Ние сме гигант снабдувач на

Текстил хемикалии кои одбиваат вода

. Ние сме во потрага за партнер кој може да работи оние бизнис со нас. Сите нашите цени се многу конкурентни. Ако сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
  • Текстил хемикалии кои одбиваат вода - CL-600
Текстил хемикалии кои одбиваат вода
модел - CL-600
Флуорски отвратителен од вода
CL-600
1.Природа:
Изглед:млечно бела течност
Јонијалност:слаб катјонски
PH вредност:4.5~6
Состав:Не-јонски и катјонски соединенија
Растворливост:лесно растворлив во вода

2.Карактеристики:
  • Овој агенс е погоден за синтетички влакна како што се најлон и Тедрон или памук,природни влакна и мешавини.
  • Текстил,итн.,имаат одлична издржливост,ефекти на отфрлање на вода и масло.
3.Употреба:
Препорачаната доза е 3%~6% (вшмукување притисок над 80%)

4.Пакување:
120KG тапан
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
CL-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHERNG LONG ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Текстил хемикалии кои одбиваат вода, треба да знаете за највисок квалитет на Текстил хемикалии кои одбиваат вода производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CT-207
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings